E-poe eduka alguse taga on kohalikud ettevõtjad

posted in: Uudised | 0

Jaanipäevaks valminud Coop Hiiumaa e-pood on juba esimestel tegevusnädalatel saanud palju püsitellijaid nii era- kui äriklientide hulgast, kes hindavad kõrgelt võimalust tellida kohalikke tooteid, teenuse lihtsust ja kasutusmugavust.

Mõtteid oma e-poe avamisest on Coop Hiiumaa nõukogu ja juhtkonna tasandil arutatud juba paar aastat, viimase tõuke andis eriolukord ja sellest tingitud klientide soov vähem kaupluses kohapeal käia. Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antonsi sõnul oli märtsis käivitunud kontatkivabal ostlemisel palju kasutajaid üle Hiiumaa ning nii püsielanikud kui saarel puhkajad uurisid pidevalt, et kas selline teenus ka peale eriolukorra lõppu alles jääb. „Leidsime, et kontatkivaba ostlemise teenust on edaspidi kõige mugavam korraldada just e-poe platvormi kaudu, kus saab kaupadega tutvust teha, ostukorvi lisada ning koheselt ka tasuda enesele sobival ajal ööpäevaringselt. Lisaboonusena saab kasutusele võtta kõik soodustused, mis kaasneksid tavakaupluses Säästukaardi, Säästukaart Plussi, Coop pangakaardiga tasudes.”

Coop Hiiumaa kaubandusjuht Ruta Tammeveski sõnul võimaldab oma e-pood rohkem pakkuda ja esile tuua just kohalike tootjate toodangut. „Kohaliku toodangu suur osakaal on kindlasti meie e-poe üheks omapäraks. Juba praeguseks on sortimendis enam kui sada hiiumaist toidu- ja tarbetoodet ning igal nädalal lisame uusi kohalikke tooteid järjest juurde” sõnas Ruta ning kutsus üles oma toodangut Coop Hiiumaa e-poodi pakkuma ka need Hiiumaa tootjad, kelle kaupa hetkel veel e-poest ei leia.

Kõik Coop Hiiumaa e-poes vormistatud tellimused komplekteeritakse Kärdlas, Tormi Konsumis, mille juhataja Merit Savioja sõnul loob kohapealne komplekteerimine mitmeid lisavõimalusi. „Kojuvedu teostame kolmel päeval nädalas – esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel – ning kojuveo tasu olenemata asukohast on üle kogu Hiiumaa kõigest 5 eurot ja alates 150-eurosest ostukorvist on kojuvedu tasuta. Tänu sellele, et komplekteerime kohapeal, on võimalik Coop Hiiumaa e-poes tellimust esitada isegi mõned tunnid enne kojuveoringi algust,” lisas Merit.

Coop Hiiumaa käivitas Hiiumaa elanike ja külaliste paremaks teenindamiseks e-poe aadressil http://hiiumaa.ecoop.ee 2020. aasta juunis. Uus teenus võimaldab nii era- kui äriklientidel kauplust külastamata vajalikke tooteid tellida lihtsalt ja kiirelt enesele või lähedastele tellida ööpäevaringselt.

E-poe teeninduspiirkonnaks on kogu Hiiumaa ning platvorm on liidestatud Maaameti infosüsteemiga. Tellimust vormistades tuleb krundi või maaüksuse aadressi sisestamise järgselt valida süsteemi poolt pakutud asustusüksus.

Kaubad komplekteeritakse Tormi Konsumis ning kaupade kojuvedu teostatakse esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti 5€ suuruse lisatasu eest, alates 150€ ostukorvid toimetatakse kohale tasuta.
Lisaks tavakaupadele on Coop Hiiumaa e-poes on suures valikus Hiiumaa kohalikke tooteid – söögid, joogid, suveniirid, kingitused, raamatud, tarbekaubad jne.