Sügislaadaliste annetus Kärdla kiriku renoveerimiseks

posted in: Uudised | 0

22.septembril peetud Hiidlaste sügislaadal oli igal laadalisel võimalus osta laadaloos, mis tavapäraselt tagas võidu igale loosipiletiostjale, kuid erines varasematest selle poolest, et kogu laadaloosi tulu otsustati annetada Kärdla kiriku renoveerimistöödeks, mille erinevate etappide tööd on juba pikka aega toimunud, kuid hulk töid veel ees ootamas.

Kärdla kiriku renoveerimistööde tulemusel saavad kõrvaldatud pühakoja konstruktsioonide seenkahjustused ja peatatud nende levik, avatakse tutvumiseks kirikutorn, mille sees ainulaadne viilutorn ning Hiiumaa saab ainsa köetava pühakoja, mida kasutada nii kiriklikeks teenistusteks kui erinevate kultuurisündmuste korraldamiseks ka külmal perioodil.

Hiidlaste sügislaadal laadaloosil koguti Kärdla kiriku renoveerimistööde toetuseks 1002 eurot. Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons kinnitas EELK Kärdla Johannese koguduse juhatuse esimehele Tiit Harjakule annetust üle andes, et kogukond soovib kogudust aidata ning selle ilmekaks näiteks on see, et sügislaadal soovisid raha kiriku renoveerimiseks annetada ka need laadalised, kes laadaloosini alles siis jõudsid kui loosisedelid juba otsa olid saanud.

Loe pikemalt Kärdla kiriku renoveerimistöödest: https://kardlakirik.ee/

Annetusi Kärdla kiriku renoveerimistöödeks saab teha sihtasutus Kärdla kirik arveldusarvele EE772200221067568380 (Swedbank)

dav

dav